۶ روش آسان برای تعیین نوع پوست

اولین و مهمترین کار برای مراقبت از پوست، تعیین نوع آن است تا مطابق با نوع پوست خود محصول مناسب انتخاب کنید. هر چند پوست هر شخص منحصر بفرد است ولی به صورت کلی می‌توان آن را به 5 دسته تقسیم کرد: پوست خشک، پوست چرب، پوست معمولی، پوست مختلط، پوست حساس

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چگونه نوع پوست تان را تشخیص دهید. برای یافتن پاسخ این سوال این مطلب را تا انتها بخوانید.

صورت خود را با دستمال تمیز کنید. 

پوست خود را با یک پاک‌کننده مثل تونر یا صابون کاملا تمیز کنید. بعد از یک ساعت با استفاده از دستمال کاغذی تیزون خود را تمیز کنید. به دستمال نگاه کنید. اگر چرب شده است، پوست تان چرب یا ترکیبی است. اکنون پیشانی و بینی تان را با دستمال تمیز کنید. اگر دستمال چرب شد ولی گونه‌ها و چانه چربی نداشت پوست تان مختلط است.

اگر بعد از شستشو، روی پوست تان احساس کشیدگی می‌کنید و نیاز به مرطوب کننده و آبرسان دارید پوست تان خشک است.

اگر بعد از شستن، روی پوست‌تان احساس کشیدگی ندارید و بعد از یک ساعت هم که پوست را با دستمال تمیز می‌کنید چربی روی دستمال دیده نشود، پوست تان از نوع معمولی است.

 به حالت پوست خود توجه کنید. 

اگر پوست خشکی دارید، پس از تمیز کردن صورت، احساس کشیدگی می‌کنید در حالی که اگر پوست‌تان چرب باشد پس از شستشو احساس تمیزی می‌کنید. اگر پوست مختلط داشته باشید در تیزون احساس تمیزی می‌کنید، اما در قسمت گونه‌های تان احساس کشیدگی دارید. اگر پوست حساسی دارید، استفاده از برخی محصولات باعث قرمزی، ایجاد خارش و یا بروز جوش های ریز قرمز روی پوست می‌شود.

در آینه نگاه کن.

  اگر لکه های قرمز و پوسته پوستی را در سراسر صورت خود مشاهده کردید، به احتمال زیاد پوستی خشک و یا حساس دارید. اگر صورت شما سراسر براق است، پوست چربی دارید. ترکیبی از هر دو به این معنی است که شما پوستی ترکیبی دارید.

به اندازه منافذ خود نگاه کنید.

 اگر پوستی نرمال داشته باشید ، منافذ پوستی شما قابل مشاهده است اما بزرگ نیستند. چند قدم از آینه عقب بروید. اگر هنوز منافذ پوست خود را می‌بینید، پوستی چرب دارید. اگر منافذ پوست شما به هیچ وجه قابل مشاهده نیستند، پوست خشک دارید. 

 پوست خود را فشار دهید.

 اگر بعد از فشار دادن، پوست شما به راحتی چین و چروک می‌خورد، شما پوستی خشک یا ترکیبی دارید.  پوست چرب بعد از فشردن باز صاف خواهد بود.

از ما بپرسید.

 اگر هنوز در تعیین نوع پوست خود شک دارید، مشاورین ما آماده هستند تا به صورت رایگان به شما مشاوره دهند. همین الان با ما تماس بگیرید