چگونه شامپوی مناسب موهایتان را انتخاب کنید

چگونه شامپوی مناسب موهایتان را انتخاب کنید

شاید برای شما هم پیش آمده باشد برای خرید محصولات بهداشتی مانند شامپو به فروشگاه بروید، در میان انواع شامپوها گیج شوید و شامپوی مناسب برای موهای خود را به درستی انتخاب نکنید. تعریف شامپوی خوب از نظر هر کسی متفاوت است. در این مقاله راجع به نحوه انتخاب و خرید شامپوی مناسب برای انواع موهای سر صحبت می‌کنیم.

انواع شامپوها

امروزه شامپوها از تنوع زیادی برخوردارند و برای درمان برخی از عوارض مو استفاده می‌شوند. برخی از مهمترین انواع شامپو عبارتند از:

  1. شامپو مرطوب‌کننده. این نوع شامپو برای رطوبت‌رسانی به موها، افزودن درخشش، صافی و نرمی موی سر بسیار مناسب است. اگر موهای ضخیم و فرفری با فر درشت دارید که چرب نیستند از این مدل استفاده کنید.
  2. شامپوی تقویت‌کننده: اگر موهای سرتان در اثر رنگ‌کردن‌های مداوم بیش از حد آسیب دیده‌اند یعنی شکننده یا ضخیم شده‌اند از شامپوهای پروتئینه و تقویت‌کننده استفاده کنید.
  3. شامپوی حجم‌دهنده: برای تقویت موهای صاف و حجیم‌تر شدن موها گزینه مناسبی است.
  4. شامپوی معمولی و متعادل‌کننده: این نوع شامپو نه خیلی مرطوب و نه باعث خشکی مو می‌شود. گزینه مناسبی برای موهای مواج و بدون چربی است.
  5. شامپو روزانه: مناسب برای موهای صاف که به سرعت چرب می‌شوند.
  6. شامپو صاف کننده: این نوع شامپو غنی از مرطوب‌کننده‌های اضافی و مواد نرم‌کننده است که باعث تقویت کوتیکول مو می‌شود و برای صاف‌شدن موهای فرفری و وز مناسب است.
  7. شامپو موی مجعد: این شامپو باعث نرمی موها شده از حجم زیاد مو می‌کاهد و شانه کردن موها را راحت‌تر می‌کند.
  8. شامپو ضد شوره: این شامپو برای افرادی است که از شوره سر رنج می‌برند.

آیا نوع پوست سر بر انتخاب شامپو تاثیر دارد؟

قطعا بله. شامپوی مناسب باید بتواند پوست سر شما را از روغن، چربی و پوسته سر پاک کند. برای انتخاب شامپوی خوب بهتر است که نوع پوست سر خود را بشناسید. برای آشنایی با انواع پوست سر، مقاله انواع مو را بخوانید

انتخاب و خرید شامپو بر اساس جنس کف سر بسیار می‌تواند در از بین بردن مشکلات مو کمک کند.

نکته: شامپو بر اساس جنس کف سر تهیه شود و نرم کننده‌های مو برای ساقه مو استفاده شود.

نحوه شستن درست مو

از چنگ‌زدن کف سر حتی اگر موهای‌تان چرب است بپرهیزید. این کار باعث می‌شود غدد سباسه‌ (چربی) بیشتر ترشح کنند و چربی سر را افزایش دهند.

نکته: افرادی که جنس موهای آنها خشک است بهتر است هر دو روز یک بار با شامپوی مخصوص موهای خشک که حاوی نرم‌کننده نیز باشند موهای خود را شستشو دهند. افرادی که موهای چرب دارند می‌توانند هر روز موهای خود را بشویند.

مژگان برفه
مژگان برفه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان مگاتم است

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *